0%

Ujana Kewangan

Ujana Kewangan
Saya Amirul Rahman, pengasas electriciannearme.my.
Apa yang akan anda temui di sini

Saya Amirul Rahman, pengasas electriciannearme.my.

Walaupun saya bukan pemilik kedai perkakas atau pembekal peralatan, saya berminat untuk membantu orang ramai mencari kedai perkakas, kedai barangan elektrik dan pembekal peralatan rumah yang berdekatan di Malaysia dengan cepat, mudah dan dipercayai.

Saya mencipta direktori ini dengan penuh dedikasi kerana saya tahu bahawa mencari kedai perkakas berhampiran boleh menjadi penting apabila anda memerlukan peralatan, bahan atau barangan keperluan untuk kerja pembaikan, penyelenggaraan atau kegunaan harian. Matlamat saya adalah menyediakan maklumat yang jelas, terkini dan mudah dirujuk supaya anda dapat mencari kedai yang sesuai dengan lebih yakin.

Misi saya adalah menghimpunkan maklumat berguna tentang kedai perkakas di Malaysia dalam satu tempat, termasuk lokasi, waktu operasi, maklumat hubungan, produk dan perkhidmatan yang tersedia, supaya anda dapat mencari kedai yang paling sesuai dengan keperluan anda.

Terletak di tengah-tengah Bandar Labuan, Ujana Kewangan bukan sekadar pusat kewangan antarabangsa yang terkenal, tetapi juga menjadi tumpuan penduduk setempat dan pelancong yang mencari kemudahan harian, termasuk kedai perkakasan berhampiran mereka. Meskipun nama kawasan ini sering dikaitkan dengan institusi perbankan dan pelaburan, deretan premis perniagaan di sekitarnya menawarkan pelbagai keperluan praktikal, dari alatan elektrik, bahan binaan, hingga aksesori rumah, menjadikannya lokasi strategik bagi mereka yang ingin membeli barangan perkakasan tanpa perlu bersusah payah mencari jauh. Dengan suasana yang sibuk namun teratur, Ujana Kewangan hadir sebagai nadi kehidupan bandar yang menggabungkan fungsi moden dengan keperluan komuniti, sekali gus membuktikan bahawa kawasan ini lebih daripada sekadar wajah korporat Labuan.

Ujana Kewangan

Alamat

Jln Merdeka, Financial Park, 87000 Labuan, Wilayah Persekutuan Labuan, Malaysia

Telefon

+60 87-419 477

Lokasi Ujana Kewangan
Ulasan

4.1/5 (Baca Ulasan)

MAKLUMAT LANJUT

Terletak di jantung Financial Park Labuan, Ujana Kewangan muncul sebagai habitat kewangan yang menggabungkan kemewahan moden dengan fungsi strategik. Ruang niaga ini bukan sekadar bangunan, tetapi pemangkin ekonomi yang menawarkan lokasi premium di Jalan Merdeka, mudah diakses oleh pelabur dan usahawan antarabangsa. Dengan reka bentuk kontemporari yang diterangi cahaya semula jadi, setiap sudutnya memancarkan profesionalisme tinggi, manakala hubungan strategik dengan pusat perniagaan utama Labuan memperkukuh kedudukannya sebagai destinasi pilihan untuk syarikat luar pesisir dan institusi kewangan. Bagi mereka yang mengutamakan kredibiliti dan aksesibiliti, Ujana Kewangan menawarkan nilai tambah yang sukar ditandingi, menjadikannya asas kukuh untuk pertumbuhan perniagaan di wilayah persekutuan ini.

Ahad9:00 PG–10:00 PTG
Isnin9:00 PG–10:00 PTG
Selasa9:00 PG–10:00 PTG
Rabu9:00 PG–10:00 PTG
Khamis9:00 PG–10:00 PTG
Jumaat9:00 PG–10:00 PTG
Sabtu9:00 PG–10:00 PTG

Soalan Lazim

Apakah sebenarnya Ujana Kewangan dan di mana lokasinya?

Ujana Kewangan merupakan hab kewangan yang terletak di Jln Merdeka, Financial Park, 87000 Labuan, Wilayah Persekutuan Labuan, Malaysia, menjadi nadi kepada aktiviti perbankan dan pelaburan di pulau bebas cukai ini. Seperti sebuah kedai perkakasan yang menyimpan pelbagai alatan penting, Ujana Kewangan menempatkan pelbagai institusi kewangan, syarikat insurans, dan firma perunding yang menyediakan perkhidmatan komprehensif untuk pelabur tempatan dan antarabangsa. Dengan alamat yang strategik di tengah-tengah daerah perniagaan, lokasi ini mudah diakses dan berfungsi sebagai pusat rujukan utama bagi sesiapa yang ingin menguruskan hal ehwal kewangan mereka di Labuan.

Bagaimana Ujana Kewangan berfungsi seperti 'kedai perkakasan' dalam konteks kewangan?

Sama seperti kedai perkakasan yang menawarkan pelbagai peralatan untuk projek DIY, Ujana Kewangan bertindak sebagai pusat sehenti untuk semua keperluan kewangan, daripada pembukaan akaun korporat, perkhidmatan fidusiari, hingga nasihat pelaburan lintas sempadan. Setiap gerai kewangan di kompleks ini, dengan nombor telepon +60 87-419 477 dan laman web http://www.fpl.com.my/, berperanan seperti rak-rak alat yang tersusun—bank-bank menjadi tukul, firma guaman sebagai pengukur, dan perunding cukai sebagai skru yang mengikat struktur kewangan anda dengan kukuh. Nilai 4.1 bintang yang diberikan oleh pengguna mencerminkan kebolehpercayaan dan kepelbagaian perkhidmatan yang ditawarkan, di mana setiap transaksi diuruskan dengan ketelitian yang sama seperti memilih alat yang tepat untuk pekerjaan tertentu.

Baca
Kedai Perkakasan Terbaik di Kampung Kok untuk Keperluan Anda

Apakah perkhidmatan utama yang boleh didapati di Ujana Kewangan?

Perkhidmatan yang disediakan di sini termasuk pengurusan kekayaan, pembentukan syarikat luar pesisir, perbankan swasta, dan perkhidmatan kesetiausahaan, semuanya tersusun seperti katalog perkakasan yang lengkap dengan pelbagai jenama dan spesifikasi. Setiap pengunjung boleh berunding dengan pakar industri yang bersedia membantu, sama ada untuk pindahan harga atau strukturisasi aset, dengan sokongan infrastruktur bertaraf antarabangsa. Hubungi talian +60 87-419 477 atau layari http://www.fpl.com.my/ untuk membuat temu janji, dan anda akan mendapati bahawa setiap perundingan di sini dijalankan seperti ujian tekanan untuk memastikan portfolio anda sekuat keluli tahan karat, sekaligus menjadikan Ujana Kewangan sebagai rakan kongsi yang tidak ternilai dalam perjalanan kewangan anda.

Bagaimana rating 4.1 dan ulasan pengguna mempengaruhi pilihan saya terhadap Ujana Kewangan?

Rating 4.1 daripada 5 yang diterima Ujana Kewangan bukan sekadar angka, tetapi cerminan pengalaman sebenar pelanggan yang menggunakan perkhidmatan ini, sama seperti ulasan kedai perkakasan yang membantu anda memilih jenama yang paling tahan lasak. Para pengguna memuji kecekapan proses, keramahan kakitangan, dan kelengkapan kemudahan yang setanding dengan piawaian global, manakala beberapa komen menyebut tentang kawasan parkir yang kadang-kala sesak–ini seperti mencari skru yang betul dalam kotak yang bercelaru, tetapi tidak menjejaskan fungsi keseluruhan. Dengan alamat di Jln Merdeka, Financial Park, dan sokongan dari laman web http://www.fpl.com.my/, anda boleh membuat keputusan berdasarkan bukti nyata bahawa Ujana Kewangan menawarkan nilai terbaik untuk setiap ringgit yang dilabur, menjadikannya dest